22.9.2020; TJ Sokol Nová Ves – TJ Vltavan Chvatěruby 2:1 (0:1)

V 5. kole zavítali do Nové Vsi hosté z Chvatěrub, kterým se střelecky v prvních kolech dařilo a jednalo se o jeden ze šlágrů kola.
Domácí se bohužel museli obejít bez svého nejlepšího střelce Pavla Mráze, což trochu snížilo jejich šance, ale jak se říká „je to kulatý“.
Nutno přiznat, že hosté tahali od začátku za delší konec provazu, ale mladý brankář domácích Filip Staněk, držel domácí nad vodou, v brance přímo čaroval a navíc hodně pomáhal s rozehrávkou i s nakopávanými balóny padajícími za domácí obranu. Naši kluci přeci jen ze soustavného tlaku v závěru poločasu inkasovali a poločas tedy prohráli 0:1. Ale nebylo to až tak strašné, byť toho dopředu příliš nepředvedli. Na branku hostí nevystřelili pořádně snad ani jednou.
Po přestávce už to bylo lepší, víc se nám dařilo podržet míč na kopačkách a v 51. minutě přišlo vyrovnání. Po faulu na polovině hřiště rychle vzal míč Milan Vancl a dlouhým lobem překvapil úplně všechny, ano i hostujícího brankáře – srovnáno 1:1. Naši kluci pookřáli, vyměnili se útočníci, přetížená obrana si mohla sem tam oddechnout a hra se vyrovnala. Šok, opět pro všechny, přišel v 85. minutě, kdy si vzal na půlce míč Petr Dudek, po dvou přešlapovačkách si natáhl míč na levou stranu vápna a nikým příliš neatakovaný vykouzlil takový trochu dloubák alá Karel Poborský a domácí se dostali do vedení. Všichni věděli, že teď čeká domácí perných posledních 10 minut. Hosté vrhli všechno do útoku, riskoval i brankář hostí, který chodil při standardkách do vápna domácích, ale díky obětavosti domácích, neprůstřelnosti Filipa Staňka a nepřesnostem hostujících útočníkům, naši těsné vítězství doslova vyválčili.
Po čtyřech odehraných zápasech je TJ Sokol Nová Ves s 9 body na 6. místě, se skóre 22.9.
V dalším kole zajíždíme v neděli 27.9.2020 do Spomyšle.
Branky: Milan Vancl, Petr Dudek