8.5.2022, TJ Sokol Dolany „B“ – TJ Sokol Nová Ves 2:8 (0:2)

V neděli 8.5.2022 jsme zavítali na hřiště týmu, jehož hřiště je hned u Vltavy – do Dolan.

Fotbalu vůbec nepřálo počasí. Přibližně ve 20. minutě se protrhlo nebe a začalo intenzivně pršet. Krátce předtím utekl po levé straně Zdeněk Karhan a poslal nás do vedení 1:0. V prudkém dešti se změnily podmínky na hřišti a samozřejmě terén, který více vyhovoval nám. Těsně přes přestávkou vyslal pěknou kolmou přihrávkou Petr Barnat Ondru Vosmíka, který prošel sám do pokutového území soupeře a předložil míč před prázdnou branku Pavlu Mrázovi, který svým gólem uzavřel poločasový stav 0:2.

Pro začátek 2. poločasu alespoň trochu intenzita deště povolila, nicméně na hřišti se tvořily kaluže, ve kterých se míč zastavoval, ale nám to v pěkné kombinační hře nebránilo. Hned po zahájení dostal míč v pokutovém území soupeře Standa Třešňák, nastřelil soupeře a i díky stavu hřiště se míč dostal do branky a ve 46. minutě jsme tedy vedli 3:0. V 56. minutě proměnil z pokutového kopu nařízeného po faulu na svou osobu Pavel Mráz, další gól přidal Petr Dudek (v 67. minutě). Soupeř sice snížil gólem v 68. minutě, ale v 79. minutě završil Pavel Mráz hattrick, gól z dalšího pokutového kopu vstřelil i náš brankář Standa Mencl. Soupeř pak ještě snížil v 84. minutě na 7:2, ale poslední slovo jsme měli my, když jsme vyšachovali ve velkém vápně krátkým rychlými přihrávkami celou obranu domácích a Standa Třešňák už to neměl při zakončení tak složité. 2:8 – konec.

Branky: 3x Pavel Mráz, 1x Zdeněk Karhan, 1x Petr Dudek, 1x Stanislav Třešňák, 1x Stanislav Mencl, 1x vlastní

V dalším utkání hostíme v NEDĚLI v 10:30 hod. Úžice.