26.8.2023, TJ Sokol Nová Ves – TJ Sokol Jeviněves 1:1 (0:1)

Nová fotbalová sezóna začala pro TJ Sokol Nová Ves poslední srpnovou sobotu, kdy na domácím hřišti naši hráči hostili soupeře z Jeviněvsi. Zápas se hrál v rámci akce Rozloučení s prázdninami pořádané Obcí Nová Ves za hojné účasti diváků.

Do nové sezóny jsme nastupovali s odhodláním hrát pohledný fotbal. Bohužel nás to předsevzetí asi moc svazovalo a kombinačně se nám nedařilo. Hlavně střelecky se v útočné fázi trápíme. Nadřeme se na to, abychom se dostali k pokutovému území soupeřů, ale stejně selháváme v koncovkách.

Soupeř z Jeviněvsi se po většinu zápasu jen bránil, nicméně se mu podařilo z ojedinělé střely skórovat. Nutno uznat, že to byla střela utěšená a povedená. Co na tom, že to byla spíše náhoda.

Naše největší šance spálili Zdeněk Karhan a Aleš Barnat, kteří neproměnili své samostatné uniky, Aleš Barnat navíc hezkou střelou nastřelil břevno soupeřovy branky.

Skórovat se podařilo až Milanu Vanclovi ze standardní situace na hranici pokutového území soupeře po nepřímém kopu.

Ze zápasu jsme odházeli se zklamáním, protože se nám nepodařilo zvítězit.

Branka: Milan Vancl