Aktuality - září 2008Z novoveského fotbalu

Novoveské záhady I.

Proč je Jarda tak rychlý?
28.09.08 - Určitě každý si už někdy položil otázku, proč je Jarda Emmer tak rychlý. Mě samotnému to taky nedalo, a tak jsem se vydal pátrat. Od obyvatelů Ledčic, kde Jarda bydlí, jsem se dozvěděl, že když mu bylo 12 let, rodiče ho poslali do Afriky, kde měl výborné podmínky na trénování. Zde bydlel u domorodců, za oplátku jim lovil potravu, čímž si trénoval rychlost. Video Jardy v akci nebylo těžké najít, najel na youtube.com a do vyhledavače zadal Emmer hunter (anglicky Emmer lovec) a pěkně mi vyjelo toto video. Sami si udělejte obrázek.

V hlavní roli čtyřgólový Emmer
28.09.08 - Ten, kdo o víkendu přišel na novoveský stánek, viděl branky. Už v sobotu vyklepli Ledčice, které hrají své domácí zápasy u nás, Obříství 12:2 a v neděli jsme pro změnu my deklasovali PTZ B 8:2.

Nová Ves přeje všechno nejlepší Pačundovi k pěknému jubileu.

Povedená pomsta
21.09.08 - K zápasu do zrádného Obříství jsme odjížděli s jasným cílem, oplatit soupeři zimní debakl a odvézt si tři body. To jsme splnili a dokonce jsme po celý zápas předváděli pěkný kombinačný fotbal. Škoda jen neproměněných šancí, kdyby jsme je všechny proměnili, tak mohl zápas pro nás klidně skončit (fakt nekecám) vysokou výhrou 15:0.

Branky dával jen Lužec
21.09.08 - Domácí otevřeli skóre na začátku druhé půle a až v závěru přidali tři branky. Lužec nám sice nasázel 4 branky, ale rozhodně nebyl o mnoho lepší, výhru si ovšem asi zasloužil víc.

Stará garda v pátek vyhrála kontumačně, Cítov se totiž nesešel.

Stará garda

Důležité jsou tři body
15.09.08 - Ve třetím zápase ligy st. gard na Ňůwendajk Stadium zavítala Řež (u Prahy). Počasí bylo hnusné, a tak fotbalu moc nepřálo. V zápase ovšem "Old Boys" ukopali tři body za výhru 2:0. Nehrající Milan Vancl st. se po utkání vyjádřil: „Co mám říkat. Byla to hrozná kaše, ale hraje se na góly a ty jsme nějakým zázrakem daly. Skórovali Pavel Došek a Jarda Král. Teď jdeme slavit."

Poprvé na prvním místě
14.09.08 - Do zápasu s týmem, který v minulém kole doma deklasoval silný Hořín 4:1, jsme šli prakticky v nejsilnější sestavě. Chyběli jenom dorostenci Brejša a Došek. I proto jsme zvítězili 3:1 a poskočili do čela tabulky, o tu se však dělíme s Cítovem. Utkání odpískal předseda komise rozhodčích František Löffelmann.

Návrat do reality
13.09.08 - V souboji dvou dosud neporažených celků byli šťastnější hosté, hodně jsme jim to však usnadnili špatným výkonem. Beřkovice se dostali do vedení v 15. minutě, od té jsme se tlačili do zakončení, ale hráli jsme strašně, a když už jsme se do šance dostali, tak jsme ji lehkovážně zahodili. V 75. minutě soupeř vstřelil druhou branku, která rozhodla utkání. Co naplat, že o 5 minut později snížil po pasu Brejši Došek, H. Beřkovice zaslouženě vyhráli, a to hráli celý zápas jen v 10 lidech.

První ztráta
06.09.08 - Přestože jsme v utkání s Vltavanem Chvatěruby vedli 2:1, 3:1 a 4:3, nedokázali jsme potřetí za sebou bodovat. Ve velmi vyhecovaném zápase jsme nakonec byli rádi i za bod, který je však bohužel ztráta. *V sekci Mužstva->Áčko->Statistika si můžete průběžně prohlížet, kolik zápasů, minut, karet a branek nasbírali hráči v mistrovských zápase v této sezóně.

Vydřená výhra
06.09.08 - V úvodu zápasu byli aktivnější hosté, ale v 15. minutě po centru Brejši Došek otevřel skóre - 1:0. O 5 minut později zužitkoval průnik Milera opět Došek - 2:0. Dynamo to trochu položilo a přestali hrát. V 30 a 35. minutě nejdřív Došek hlavičkoval do břevna a poté Janovský střílel do tyče. Minutu před koncem si Došek vyměnil míč s Brejšou a zkopletoval hattrick - 3:0. Do druhé půle vstoupil aktivněji soupeř. My jsme mohli, ovšem utkání rozhodnout, ale Brejša netrefil z penalty bránu. Nelahozeves zvýšila tlak a dvěmi rychlými brankami snížila 3:2. Ovšem deset minut před koncem Kováč pečetil na 4:2. V závěru mohl přidat i druhou branku, avšak trefil jen tyč.

Stará garda

První výhra v lize
01.09.08 - Naše st. garda se přihlásila do neoficiální ligy starých gard. V soutěži je 5 týmů, hraje se zatím jen na podzim a dvoukolově - s každým týmem jednou doma, jednou venku. V první zápase novoveští "Old Boys" porazili D. Beřkovice. Za týden hrají další kolo v H. Počáplech.

Nová Ves - Dolní Beřkovice 5:3
B: 3x Mich. Horák, Vancl, Šťástka
Hráli: Kořínek - Došek, Mar. Horák, Brejša, Křelina, Procházka, Mich. Horák, Král, Švec, Vancl, Šťástka, Hájek, Štryncl, Löffelmann, Branse

Vydřená výhra nad Ledčicemi
01.09.08 - Do derby-zápasu nemohli nastoupit dorostenci Emmer a Došek, kteří právě z Ledčic hostují, a jejich klub jim starty ve vzájemných zápasech zakázal. Ale ani tento fakt nám nezabránil abychom po vypjatém utkání otočili výsledek a získali tři body.

Minulé zápasy:
Áčko 1.kolo - mistrák: Nová Ves - Chlumín 9:5
Dorost 1. kolo - mistrák: Nová Ves - D. Beřkovice 6:0
B: 3x Emmer (1. PK), Došek, Kováč, Šimek z PK
Dorost 2. kolo - mistrák: Dolany - Nová Ves odloženo na 17.9. 18,00 hod.
Stará garda - přátelák: Nová Ves - Holubice zrušeno