Aktuality - únor 2009Z novoveského fotbalu

A-tým - Příprava (UMT Neratovice)

Nová Ves - Dobrovíz 1:9 (1:5) !!!
22.02.09 - Po sedmi měsících a 23 zápasech jsme utrpěli porážku. Tuto sérii nám přerušil Sokol Dobrovíz (4. tým 3.třídy skupina B - Praha-západ). Přitom na začátku utkání to vypadalo na vyrovnanou partii a už vůbec ne na nějaký debakl, vždyt do vedení nás poslal po pěkné akci v 10. minutě Mich. Horák, ale poté jsme začali dělat neskutečné chyby a přicházely inkasované branky, navíc soupeř byl velice dobře fyzicky a technicky vybaven a bylo vidět, že pravidelně trénuje. Nemůžu si pomoct, avšak zápas s Dobrovízí mi připomínal naše debakly s H. Beřkovicemi (mimochodem ten tým, se kterým jsme prohráli před 7 měsíci byly právě H. Beřkovice, tehdy jsme dostali 1:7). No nic nějaká facka asi musela přijít, za týden již hrajeme Český pohár s Veltrusy, tak se musíme vzpamatovat a jít dál.
Sestava: Šimek (46. Kocourek - Hemr - M. Vancl ml., Emmer, Mar. Horák (40. Brejša ml.) - Janovský, Procházka, Vokoun, J. Vancl - Mich. Horák, Došek
Branka: Mich. Horák

Dorost i v posledním čtvrtém utkání v Mělnické zimní lize prohrál, tentokrát s Velkým Borkem (A. třída) 1:2 (B: Došek) a skončil tak na posledním místě.

A-tým - Příprava (UMT Neratovice)

Nová Ves - Lobkovice 10:1 (5:0) !!!
15.02.09 - Jelikož pořád vyhráváme (sem tam sice remizujeme, ale to jen proto abychom náhodou nezpychli), tak jsme si domluvili začátek zápasu na neděli od 20:00. Proč? No protože ta samá vítěztví nás můžou klidně dostat až do 1. české ligy, ve které se hraje v tento čas. A jak vidno neděle večer nám vyhovuje, osmý tým Okresní přeboru jsme rozdrtili 10:1. Nemá cenu tady psát průběh zápasu, prostě jsme byli jasně lepší a stříleli jsme góly. Lobkovice zaznamenali jediný čestný úspěch až v poslední minutě. Třeba připomenou 4 branky Michala Horáka, který se na hřišti objevil po dvou měsících.
Sestava: Kořínek (46. Šimek) - Hemr - M. Vancl ml., Emmer, Kolouch - Brejša ml., Jansa, Vokoun, Janovský - Mich. Horák, J. Vancl
Branky: 4x Mich. Horák, 3x Vokoun, Brejša ml., Jansa, M. Vancl ml.

Dorost prohrál v rámci Zimní ligy na mělnické UMT kontumačně.

Dorost - Zimní liga (UMT Mělník)

Nová Ves - Byšice 0:2 (0:1)
08.02.09 - Opět se nás sešlo málo, tentokrát jenom devět. Naštěstí nám soupeř půjčil dva kluky, ale i tak to byla od nás bída a můžeme být rádí, že nám Byšice (A. třída) nedali více branek.

A-tým - Příprava (UMT Neratovice)

Nová Ves - Čechie Kralupy 4:2 (3:2)
07.02.09 - Nadále natahuje šňůru zápasů bez prohry, dnes jsme dokonce porazili 4. tým Okresního přeboru, a to nám chybělo docela dost hráčů (Jíša, Jansa, Kratochvíl, Mich. Horák a Došek). Brzy do vedení nás poslal J. Vancl. Za Čechii ale hned odpověděl David Šolle. Ovšem my jsme šli zase do vedení, tentokrát se prosadil Emmer, když jeho centr zapadl do brány. Soupeř avšak opět ihned vyrovnal, z penalty nepenalty se trefil David Šolle. Přetahovanou v první půli zakončil gólem Vokoun po dobrém pasu Koloucha. Do druhé půli jsme šli s tím, že chceme vedení udržet a již se nestresovat. A nějak se nám to dařilo, měli jsme i šance, ale to i Čechisti. V poslední minutě jsme ale přeci jenom ještě skórovali, trefil se Procházka po narážečce s J. Vanclem.
Sestava: Kořínek (46. Kocourek) - Hemr - M. Vancl ml., Mar. Horák, Kolouch - Janovský, Procházka, Vokoun, Brejša ml. - Emmer, J. Vancl
Branky: J. Vancl, Emmer, Vokoun, Procházka

A-tým - Příprava

Nová Ves - Chvatěruby 4:0 (1:0)
04.02.09 - Odvetné přípravné utkání s týmem Chvatěrub na UMT na Mělníce nám vyšlo. Herně to ještě sice nebylo úplně ono, ale přeci je jen začátek přípravy. Skóre otevřel po 15. minutách križnou žahavkou Hemr. Od této trefy jsme přebrali taktovku v zápase a byli jsme lepším týmem. Jenže branky jsme si schovali až do druhého poločasu, nejprve po otočce krásnou ranou rozvlnil síť Jansa a poté se dvakrát trefil Došek. V závěru mohl přidat pátý gól Procházka, ale neproměnil penaltu. Nášemu štábu se tento pokutový kop podařilo zachytit:

Sestava: Šimek (46. Kocourek) - Jíša - Brejša ml., Vokoun (46. Mar. Horák), Kolouch - J. Vancl, Procházka, Jansa, Janovský (46. Došek) - Emmer, Hemr
Branky: 2x Došek, Hemr, Jansa

Poháry

Dorost ve skupině smrti
03.02.09 - Dnes se rozlosoval Český pohár pro rok 2009, ve kterém Nová Ves obhajuje druhé místo. Áčko se v základní skupině střetne s Veltrusy (vedoucí tým OP), Botafogem Mělník (3. třída) a Viktorií Všestudy (4. třída). Do čtvrtfinále postoupí vítězové skupin a šest nejlepších celků z druhých míst (celkem 10 skupin).
To dorostu přisoudil los Okresního poháru dorostu 2009 daleko těžší soupěře. V základní skupině má Pšovku Mělník, Velký Borek (oba A. třída) a FC Mělník (vedoucí tým OP). Do semifinále postoupí jen vítězové čtyř skupin.