Aktuality - říjen 2008Z novoveského fotbalu

Další povedený obrat
26.10.08 - Koho by bavilo vyhrávat suveréně 5:0? Lepší je zvítězit takzvaným způsobem povolit-přitáhnout, tedy nechat soupeře jít do vedení, potrápit nervy fanoušků a pak stylově utkání otočit :-) Teď už ale vážně, náš osmý tříbodový zisk v sezóně se nerodil vůbec lehce, v jednu chvíli to dokonce vypadalo na to, že prohrajeme rozdílem třídy. Ovšem ukázali jsme, jak se bojuje o první místo.

Novoveské záhady II.

Voky rád jezdí na koních
21.10.08 - Jiří Vokoun alias Voky rád jezdí na koních, ale doposud to úspěšně tajil. Prozradila ho až kuriózní situace a můj šikovný reportérský fotoaparát. Voky hrál dne 10.10.08 od 19:00 futsalové utkání 2.ligy v Neratovicích za Olympik Mělník B proti Arsenalu Benešov. Jenže do 20:30 musel být doma v D. Beřkovicích, protože měl za úkol hlídat děti. To nejde prostě autem stihnout, proto si zvolil jako dopravní prostředek svojí oblíbenou klisnu Libentínu. A tak zatímco po zápase Vokyho spoluhráči oplakávali prohru, on jako správný kapitán už uháněl na svém koníkovi směřem domů. Cesta probíhala v pořádku, ovšem jen do doby, kdy se zjevilo na cestě nebezpečné kuřátko. V tu chvíli Libentína vyskočila na zadní a Voky jen tak tak, že z ní nespadnul. Dopadlo to avšak dobře a náš žokej dojel domů včas. Z osudného střetu mám fotku, abyste mi věřili, je ZDE. Voky jezdí na koních již od svých 12 let a letos měl dokonce poprvé startovat v hlavním závodu Velké Pardubické, jenže závod se kryl s naším utkáním s Jeviněvsí a Jirka nedostal od trenéra M. Vancla st. propustku a musel tedy poslušně na zápas.

Veverky kousaly
12.10.08 - Po výhře nad 3:2 nad Veverkami se osamostatňujeme na čele, jelikož Cítov remizoval s Ledčicemi 2:2. Ovšem vyhráno zdaleka nemáme, protože situace na předních příčkách je velmi vyrovnaná: 1. Nová Ves 20 bodů, 2. Cítov 18, 3. Hořín 18, 4. Sazená 17, 5. Chlumín 16.

Dorost

Další tři body
11.10.08 - Druhý tříbodový zisk za sebou jsme zaznamenali v domácím prostředí s Vojkovicemi. Vyhecovaný zápas jsme vyhráli 3:1.
Branky: Miler, Emmer z PK, Brejša
Sestava: M. Šimek - Emmer© - L. Uher, Petříček, Hudeček - Miler, Brejša, Janovský, Justa - M. Uher, Došek

Na prvním místě zůstáváme
04.10.08 - Ke šlágru kola jsme zajížděli do Cítova, s kterým jsme vedli (a vedeme) tabulku, po dlouhé době se všemi hráči kádru. Zápas tak nejen proto sliboval zajímavou podívanou, což se potvrdilo. S konečnou remízou 2:2 ale budeme přeci jenom spokojenější než soupeř.

Předzápas áčku obstaral dorost, domácí Cítov jsme porazili 4:1. Do vedení jsme šli už v 10. minutě, když Miler dorazil střelu Brejši. Zanedlouho Miler po přihrávce Brejši opět skóroval. Další branky přišli až ve druhém poločase. Opět v tom byli Brejša s Milerem, tentokrát ovšem zakončoval Brejša. V 70. minutě Došek nahrál Brejšovi a ten zpoza vápna lehce překonal brankaře. Protivník v poslední minutě zaznamenal aspoň čestný úspěch.