Aktuality - říjen 2007Z novoveského fotbalu

31.10.07 Miroslav Schoř a Karel Grabmüller vydrželi v Nové Vsi jen 114 dní.
Z úterního jednaní výboru: „Na včerejším jednání výboru Sokolu Nová Ves byli z funkce odvoláni trenér Grabmüller a vedoucí týmu Miroslav Schoř. Mezi jednotlivými členy týmu i výboru TJ byli natolik vážně narušené vztahy, že výbor došel k názoru, že v současné době nemá smysl nadále pokračovat v práci, kterou trenér i vedoucí týmu na začátku podzimu začali. Odvolání není tedy způsobeno špatnou prací obou pánů. I proto jsme se rozešli jako slušní lidé a poděkovali si za spolupráci. Oběma přejeme mnoho štěstí v další fotbalové práci. V nejbližších dnech se výbor rozhodne jak nastalou situaci řešit. Prvním krokem bude akce tuto sobotu 3.11 ve 14:00, kdy se se sezónou rozloučí vzájemným zápasem "A" mužstvo se starou gardou.“

Slovo předsedy: „Jak je výše napsáno, výbor včera odvolal (na můj návrh) trenéra a ved. týmu. Včerejší výborová schůze byla velice bouřlivá a emotivní, ale snad je to tak v pořádku. Odvoláním obou pánů ovšem problémy Sokolu nezmizely, naopak, znovu budeme muset řešit, co a jak dál. Podle mého názoru je totiž největší problém našeho fotbalu uvnitř "A" mužstva. Delší dobu hráči volali po kvalitním trenérovi, který dá jejich přípravě odborný základ a připraví tréninky, na které se budou těšit. A tak se stalo, trenér Grabmüller je kvalitní, zkušený a dokáže si prosadit svou. Sami zkušení hráči potvrdili, že takové kvalitní tréninky v Nové Vsi dlouho nezažili. A ejhle, vydrželo to měsíc možná dva. Na tréninky chodilo 10-12 hráčů, vyhrávalo se, vypadalo to na pohodu . Realita konce září a října byla taková, že se přestalo trénovat, výmluv bylo čím dál víc, přišly první porážky, ztracené body a hádky. Vrcholem pro mě osobně bylo utkání v Sazené, kde jsme ztratili body vlastními hráči, v tu chvíli jsme věděl, že to takhle dál nesnesu a rozloučím se. Samozřejmě, že čas vše trochu otupil, já jsem si to se všemi vyříkal a tu "káru" potáhneme dál. Nyní jsme tehdy v situaci, kdy jsme na to sami novovesáci bez kohokoliv zvenku. Každý hráč se rozhodne, zda bude pokračovat v Njuvendajku dál, nebo zkusí štěstí jinde. Nikoho nebudeme přemlouvat, i když mě osobně bude mrzet, pokud z týmu někdo odejde. Pokud v sobě každý jeden nenajdeme odpovědnost k týmu i k sobě samému, půjdeme ke dnu. Pokud dokážeme navzájem podpořit jeden druhého potom znovu najdeme radost a potěšení z každého tréninku i zápasu, byť "jen" ve III.třídě. Copak je v našich podmínkách důležitě o jakou soutěž jde? Chyb se dopouští každý a ani já, ani výbor se nezříkáme zodpovědnosti za ně, ale vše bylo provedeno v dobrém úmyslu pro chod klubu. Proto teď vyzývám všechny opravdové příznivce Sokolu Nová Ves, aby nás podpořili v našem společném úsilí. Nechce se nám zbaběle utíkat od próze. Omlouvám se za možná "příliš filosofické" slova, ale já to tak cítím a na pocity dám.
Sevas Váš Simír ředitel Richard .
PS: Tož kurňa přijďte v sobotu odpol na hřiště, bude psina, mladý budou biti :-).

30.10.07 Konečné umístěnění novoveských týmů po půlce sezóny.
Tak začneme áčkem. Během jedenácti mistrovských zápasů zaznamenalo dvacet dva bodů. Z toho bylo sedm vítězství, jedna remíza a tři prohry. Skóre je kladné: 37:18. Na první Dynamo "B" je po podzimu šestibodová ztráta. Nejlepším střelcem je Michal Horák s dvanácti trefami, naopak nejtrestanějším hráčem je Miroslav Uher, jenž už nasbíral pět žlutých karet. Horší statistiku má dorost. Po osmi odehraných kolech mu patří poslední osmá příčka pouze se třemi body. Na podzim zaznemanal ze sedmi zápasů pouze jedinou výhru a šest proher se záporným skórem 16:32. Nejlepším kanonýrem je Ondra Došek, který vsítil devět branek. Nejlepší pozici do jara mají žáci. Po jedenácti kolech se nacházejí na solidní druhé příčce s jednobodovým mankem na vedoucí Vojkovice. Žáci mají zatím na kontě devět výher a jen dvě porážky se skórem 65:14. Nejlepším střelcem je prozatím Kuba Petříček, jenž už má na kontě dvacet sedm zásahů. Jediná škoda ohledně žáků je pro nás, že po sloučení se Sazenou se všude uvádí jen název Sokol Sazená. Přitom bez novovesáků by kluci zdaleka nebyli tam, kde jsou teď. Jediným naším týmem, který nehraje žádnou soutěž je stará garda. Pánové odehráli zatím osm utkání, čtyři vyhráli, jednou remizovali a třikrát prohráli. Nejlepším střelcem je Milan Vancl s deseti góly.

28.10.07 "A" tým - Na konec zbytečná ztráta.
Sokol Zálezlice - Sokol Nová Ves 4:3. Tak to asi čekalo málo lidí. Zápas to byl ovšem zajímavý, k vidění byli: 2 červené karty, neodpískaná penalta, neuznaný gól, sedm branek, spousty soubojů a návaly emocí. Chyběla snad už jen lepší hra v poli ať z naší nebo soupeřovi strany. Zbylé utkání:(staženo z vysledky.com) Dynamo Nelahozeves B - PTZ-Viktorie Nelahozeves B 14:0 (7:0), Sokol Jeviněves - Slovan Horní Beřkovice 2:2, Sokol Sazená - SK Viktoria Všestudy 8:0 (3:0) /3x Hemr, 1x Horák, Vancl/, Sokol Spomyšl - Vltavan Chvatěruby 2:0 (2:0), Sokol Chlumín - Sokol Cítov 3:1 (2:1).

28.10.07 Černý víkend Sokolu potvrdili oba mládežnické celky v posledních podzimních utkáních.
Dorost v napínavém souboji podlehl těsně 3:4 (0:1) Vojkocicím. V průběhu zápasu ale byl určitě lepším celkem, chyběl jen klid v zakončení. Sestava: Švehla - Mareš - Kučera, Jansa, Kysilka - Bečvář, Janovský, Král, Hudeček - Stinka, Došek. Na lavičce byli: Hillebrand, Kováč, Uher, všichni do průběhu zápasu zasáhli. Branky dali: 2x Došek, Stinka. Žáci podruhé v sezóně prohráli. Tentokrát ve Vehlovicích těsně 1:2 (1:1). Jediný přesný zásah dal Jakub Petříček, který je tak po podzimu nejlepším střelcem týmu s 27 brankami.

22.10.07 Stará garda na podzim podruhé hrála s Dolany.
Stará garda dnes v pondělí hrála přátelský zápas v Dolanech. S tímto soupeřem se už jednou letos na podzim potkali, na začátku září s ním doma prohráli 4:7. Tentokrát však soupeři porážku oplatili a zvítězili 6:4. Hetrik v tomto zápase se podařilo vsítit Milanu Vanclovi, dále po jedné brance dali: Dušan Růženec, Michal Horák a Richard Brejša.

21.10.07 Po týdnu opět vítězně.
Dnes doma porazilo áčko očekávaně SK Spomyšl. Soupeř držel výsledkově krok do konce první poločasu. V nevlídném a mrazivém počasí jsme zaslouženě vyhráli 5:0. Vše je uvedeno v článku. Situace v tabulce se trochu zdramatizovala vinou zaváhání Dynama "B" na půdě H. Beřkovic. Zbylé výsledky: PTZ-Viktorie Nelahozeves B - Sokol Chlumín 3:2 (3:0), Vltavan Chvatěruby - Sokol Sazená 7:2 (5:0), SK Viktoria Všestudy - Sokol Jeviněves 0:5 (0:2), Slovan Horní Beřkovice - Dynamo Nelahozeves B 1:0 (1:0), Sokol Cítov - Zálezlice 1:1.

21.10.07 Mládež dopadla jako obvykle.
Dorost opět prohrál 3:5 (1:0). Jak se již stává pomalu tradicí, tentokrát byli nad jeho síli Dolany. Opět po prvním poločase, kdy mohli vyhrávat nejméně o pět branek, nevzládl druhý poločas. Góly dali: 2x z penalt Ondra Došek a jednou Michal Miler. Kluci tedy okupují po šesti kolech nelichotivou poslední pozici. Zato žáci se nemýlili. V domacím utkání porazili tím nejtěsnějším rozdílem TJ Kly 1:0 (0:0). Jediný přesný zásah vsítil Lukáš Lazok.

19.10.07 Stará garda v úterý vyhrála v Sazené, v pondělí zajíždí do Dolan.
Trochu opožděně vám přináším zprávu o úterním zápase staré gardy v Sazené s tamním mixem starých a mladých hráčů. Pánové utkání vyhráli 6:2. O branky se podělili: 2x Milan "Babička" Vancl, René "Prochy" Procházka, Kamil "Motýl" Janík a Jaroslav "Pačunda" Špaček. Už v pondělí od půl paté hraje stará garda v Dolanech.

14.10.07 Dorostenci i žáci si prodloužili svoje série proher respektive výher.
Novoveský dorost už potřetí v sezóně (celkově počtvrté) vyšel bodově naprázdno. Dnes byli nad jeho síly Sokol Dolní Beřkovice. Kluci prohráli 3:9 (2:1), když nejvíce se o prohru zasloužila nedůslednost v obranné fázy, zbytečné chyby a neproměněné šance. Branky za nás dali: Michal Miler, Josef Hudeček a Michal Král. Zato žáci zase vyhráli a už pošesté v řadě. Utkání v Postřižíně bez větších problémů zvládli. Konečný výsledek 5:0 (1:0) pro nás. Góly obstarali: 3x Petříček, Cakl a Lorenc.

13.10.07 Zbytečná ztráta.
Bohužel tolik očekávané derby nám nevyšlo podle představ. Ještě v 75. minutě jsme drželi tříbrankový náskok, ale poslední čtvrhodina zápasu nám hrubě nevyšla. Zbylé výsledky: Slovan Horní Beřkovice - PTZ-Viktorie Nelahozeves B 2:1 (1:1), Dynamo Nelahozeves B - SK Viktoria Všestudy 5:0 (1:0), Sokol Jeviněves - Vltavan Chvatěruby 2:2 (0:1), Sokol Spomyšl - Sokol Cítov 2:3, Zálezlice - Sokol Chlumín 1:0 (0:0).

9.10.07 Preview Sokol Sazená - Sokol Nová Ves.
Po delším času jsem opět udělal preview. Tentokrát se týká nejblížší zápasu áčka, se sazenským Sokolem. Tuto rubriku jsem ovšem trošičku pozměnil, nenaleznete zde jen statistiky našeho soupeře, ale i statistiky naše mančaftu plus pár poznámek k oboum týmům.

7.10.07 Michal Horák poslal varovnání nejen svému bráchovi Martinovi do Sazené.
Velice důležitou výhru jsme dnes dosáhli. Našeho souseda v tabulce Sokol Jeviněves jsme porazili 2:1 (2:0). Obě naše branky dal Michal Horák a poslal tak varování do nedaleké Sazené. Ostatní zápasy kola: Sokol Chlumín - Sokol Spomyšl 5:1, SK Viktoria Všestudy - Slovan Horní Beřkovice 0:5 (0:2), Vltavan Chvatěruby - Dynamo Nelahozeves B 2:6 (0:4), Sokol Cítov - Sokol Sazená 0:5 (3 branky Milan Vancl st., jednu David Hemr), PTZ-Viktorie Nelahozeves B - Zálezlice 0:4.

7.10.07 Dorost opět prohrál, žáci opět vyhráli.
Bohužel novoveským dorostencům se v této sezóně nedaří podle předpokladů a ve svém čtvrtém mistrovském zápase potřetí prohráli. Tentokrát 1:3 (1:2) doma s Horními Beřkovicemi. Jediný gól dal Ondřej Došek. Zato žáci zatím válí. Na kontě mají již šest tříbodových zisků ze sedmi možných. Dnes si lehce poradili na domácí půde s AFK Vraňany 10:4 (6:1). Góly dali: 4x Jakub Petříček, 3x David Hudeček, 2x Lukáš Lazok a jednu branku si dali hosté sami.

1.10.07 Stará garda opět zvítězila.
Na první říjnový den vyjela stará garda na zápas do Libčic s tamním AFK. Začátek utkání byl naplánován na pátou hodinu odpolední. Pánové novoveskému fotbalu ostudu neudělali, vyhráli 6:2. O góly se postupně postarali: 2x Hemr, Jansa, Vancl, Myška, Löffelmann. Mám ještě jednu zprávičku, náš nejblížší fotbalový soupeř - Sokol Sazená - má nově vzniklé stránky. Sice jsou ještě teprve na začátku, ale pro zajímavost doporučuji si je prohlédnout tady.