Aktuality - prosinec 2008Z novoveského fotbalu

Obrázky a Animace

Nejlepší obrázky pro Vánoce

Novoveské záhady IV.

Koloušek randí s Bílou!!!
15.12.08 - Ano i já jsem stejně šokován jako vy, zpevačka Lucie Bílá si dělá zálusk na Martina Koloucha. Dnes ráno s tím přišel seriózní deník Super.cz. Zde jako důkaz máte naskenovanou stránku, na které Super.cz článek uvedl. Je známé, že Martin svojí vypracovanou postavou ulovil již několik krásných žen, ale tentokrát zamířil hodně vysoko. Bílá, jen několik dní po rozchodu, sbalila Pepího v hotelu Ambassador. Jde tedy jen o úlet nebo to opravdu několikanásobná zpěvačka myslí s novoveským fotbalistou vážně? To ví jen oni dva, jedno je ovšem jisté. Kdo by chtěl trávit Vánoce osamotě...

Dorost

Rok 2008 ukončen vítězstvím v turnaji
13.12.08 - Poslední akce novoveského dorostu v letošním roce skončila výborně. Celkem jasně jsme vyhráli turnaj v malé kopané na kralupské UMT. Hrálo se systémem pět plus jedna, každý s každým a 2x10 minut.
Sestava:
Šimek - Emmer, Janovský, Hillebrand, Justa, Hudeček, Uher, Brejša, Došek
Utkání:
Nová Ves - Vojkovice 1:0 (Došek)
Dolany - Nová Ves 0:1 (Brejša)
Nová Ves - Dynamo Nel 0:0
Nová Ves - Junior Kralupy ml. dorost 4:0 (2x Brejša, Došek, Justa)
Konečné pořadí:
1) Nová Ves 10 bodů
2) Dolany 6 b.
3) Dynamo Nel 4 b.
4) Vojkovice 4 b.
5) Junior Kralupy ml. dorost 4 b.

Mělnický deník

Rozhovor s Richardem Brejšou

11.12.08 - Po neúspěších v minulých sezonách se zdá, že se v Nové Vsi blýská na lepší časy. Tým bez trenéra šlapal v podzimních zápasech jako hodinky a bez porážky s náskokem osmi bodů vede tabulku III. třídy skupiny B. O fotbale v Nové Vsi jsme si povídali s jeho předsedou RICHARDEM BREJŠOU.

Richard Brejša

V polovině soutěže vedete o osm bodů. Asi spokojenost?

Samozřejmě, taková půlsezona se povede jednou za dlouhou dobu, navíc v našem případě se tak stalo po několika pro nás velice trpkých sezonách, kdy jsme zažili dva sestupy za tři roky. Takže velká spokojenost, ale také výzva pro jarní část, nevěřím, že by nechtěli hrát přebor v Cítově, Hoříně či Kaučuku.

Podle počtu vstřelených gólů je patrné, že vaší největší devízou je útočná hra.

Každopádně je hra dopředu naší hlavní předností. A složení mužstva, co se fotbalového přemýšlení našich hráčů týče, je k tomu samo předurčuje. My jsme už před podzimem předpokládali, že naše celkové skóre bude oboustranně vysoké a šlo o to, aby ta kolonka za vstřelené góly byla o mnoho aktivnější té druhé.

Ztratili jste jen čtyři body za remízy v Cítově a ve Chvatěrubech. Jaký je recept na takovou výbornou bilanci?

Recept neexistuje, od začátku jsme si jen opakovali, že je před námi jeden zápas a ten si chceme užít, postupem času z toho vznikla taková půlsezona. Remíza ve Chvatěrubech byla naše jasná ztráta, celkem vyhraný zápas jsme chybami skoro ztratili. Oproti tomu remíza v Cítově byla jiného ražení. Cítov byl pro nás na podzim nejtěžším soupeřem, v té době byl hodně rozjetý a získaný bod nám hodně pomohl v sebevědomí.

Hrajete stále bez trenéra?

Ano hrajeme, a vypadá to, že tomu tak bude i na jaře. Pro mě osobně je to naše největší slabina. Trenéři tady byli kvalitní, ale ani jednomu se nepodařilo dostat těm klukům do hlavy, že trénink je prostě nutný v jakékoliv soutěži. V mužstvu je natolik zkušených fotbalistů (Procházka, Horákové, Jansa, Hemr, Vokoun, Jíša), že zápas samotný si dokáží ve III. třídě ukočírovat ze hřiště. Výsledky teď ukazují, že ano. Naštěstí dobře funguje trénování dorostu, s nimi se někteří z A-týmu, kteří chtějí trénovat, svezou. Nicméně tvrdím, že nás tato praxe, pokud bude trvat i nadále, jednou dostihne jako bumerang a budeme za ni platit.

Vaše zápasy musí diváky bavit. Dáváte hodně gólů, soupeře většinou přestřílíte. Bude to ale stačit v případě postupu do OP?

Ne, nebude. Proto mě ta otázka ohledně trénování tak trápí. Máme celé jaro na to, aby hráči pochopili, že případné účinkování v přeboru bez trenéra a tréninku zkrátka nejde. Jaro bychom chtěli hrát s tím samým mužstvem jako na podzim. Na hostování venku máme tři velice kvalitní hráče (Kratochvíl, Uher a Schoř), se kterými bychom velice rádi v případě postupu počítali. Zároveň máme enormní zájem o další působení mladých pušek z Ledčic i v další sezoně. Ale stále říkám, jsme teprve v polovině a o postup se budeme muset ještě poprat.

Překvapilo vás něco na podzim?

Osobně mě příjemně překvapila Sazená a Ledčice, naopak zklamání je zřejmě v tradičně fotbalovém Hoříně a Kaučuku. Co mě bohužel vůbec nepřekvapilo, je neskutečná vzájemná neúcta lidí, kteří paradoxně svůj volný čas, peníze a energii dávají do fotbalu. Pokud někdy skončím s fotbalem, tak to bude hlavní důvod.

Jak bude probíhat zimní příprava?

Volně jsme navázali na podzim tím, že chodíme v týdnu jednou na malou umělku do Kralup a jednou do haly v Lovosicích. Máme v plánu se tradičně přihlásit na zimní turnaj v Roudnici a do Českého poháru. Těsně před mistráky máme domluvený zápas ve Mšeně, což bude pro nás ostrý test našich případných ambicí.

Jaromír Hejna