Aktuality - květen 2013Z novoveského fotbalu

Nová Ves - Mšeno 2:2
27.05.13 - Že se fotbal hraje až do závěrečného hvizdu, už nevědí jenom v ligové Plzni. Proti Mšenu jsme ztratili vedení v poslední minutě nastavení.

Hudba

Jaromír Nohavica a Robert Kusmierski - Tři rohy penalta
19.05.13 - Aby jako hlavní zpráva nevyčníval debakl z Dolních Beřkovic, zveřejňuji fotbalovou písničku.

Dolní Beřkovice - Nová Ves 5:1
19.05.13 - Nescházíme se, v zápasech zbytečně chybujeme, v tabulce klesáme, a tak pochopitelně nepanuje dobrá nálada. V Dolní Beřkovicích jsme obdrželi těžké k.o.

Rozhovory

Richard Brejša ml. u zpovědi
14.05.13 - Naše nová půvabná reportérka Blanka Protrhlá si pro svůj první článek vybrala velkou rybu. Na její otázky odpovídal Richard Brejša ml.

Jsem trochu nervózní, ale snad to zvládnu. Můžu vám tykat, pane Brejšo?

Tak určitě, Blanko.

Začneme tedy, Riči. Popiš nám svou dosavadní kariéru.

Tak určitě! Jako šestiletý klučina jsem začínal v Nové Vsi co by žák, brzy jsem ale odešel na mělnickou Pšovku, kde jsem hrával od přípravky po mladší dorost. Poté jsem si střihnul půlrok v dorostu Dynama Nelahozevsi pod trenérem panem Šimkem. Následoval návrat do Nové Vsi, poslední rok dorostu jsem odkopoval opět na Pšovce. Po přechodu do dospělého fotbalu mě novoveský předseda Milan Vancl st. připoutal ke kabinám na hřišti v Nové Vsi, a tak jsem tu.

Pamatuješ si na svůj první zápas v dresu Nové Vsi?

Tak určitě, velmi přesně dokonce. Jako malý šestiletý špunt jsem v žácích začínal po boku i dvakrát starších kluků. Jeli jsme do Zálezlic, ve druhém poločase jsme vedli o více branek, a tak nastala moje chvíle. Vběhnul jsem na hřiště, aniž bych věděl kam se postavit, co dělat. Tehdy patnáctiletý Milan Vancl ml. zahrával trestný kop z vlastní půlky, samozřejmě i jako nyní tenkrát nepřemýšlel, když kopal do míče, a trefil mě do hlavy. Těžký začátek, ale nevzdal jsem se a fotbal hraji dál. Myslím, že tato chvíle mě naopak posilnila.

Když si vyrůstal, měl si svůj fotbalový vzor, popřípadě stále k němu vzhlížíš?

Tak určitě, paradoxně jsem obdivoval brankaře. Učaroval mi Pavel Kocourek a dnes s ním sdílím jednu kabinu.

To musí být vzrušující hrát po boku svého idolu!

Tak určitě! Navíc mými spoluhráči jsou také bratři Horákové, všichni tři jsou de facto legendami novoveského fotbalu. V minulosti jsem jim musel jako nejmladší po každém zápase čistit kopačky, ale prý je to tradice. I když se mi to zdálo pochybné, věřil jsem a čistil s nadšením.

Prozraď nám nějako zábavnou historku z kabiny.

Tak určitě! Je jich víc, ale v paměti mi zůstala jedna. Před pár lety, tuším ještě během mistráků ve 3. třídě, obec Nová Ves pořádala zájezd k moři. Účastnil jsem se a nechyběl ani David Hemr, který v moři nabral slanou vodu do flašek od minerálky. Po návratu je o poločasové přestávky položil vedle pravých minerálek. A žíznivý Aleš Jíša se velkým hltem napil slané vody. Celá kabina se smála, až pochopitelně na Aleše. Ten naopak svítil barvami všeho druhu. Ještěže je to takový kliďas a vzal to v pohodě (sarkasmus jak kráva - pozn. redakce).

V Nové Vsi není mladší ani věkově stejně starý odchovanec jako ty, jenž by stále hrál fotbal. Čím si to vysvětluješ?

Tak určitě! Těžko se na to odpovídá. Možná jsem jediný svého druhu, anebo mi prostě ten novoveský fotbal nějak přirostl k srdci (snad si tohle přečte pjedseda-Babička, ať u něj získám kladné body).

V týmu máte dost kluků z Ledčic, jak spolu vycházíte?

Tak určitě! S některými kluky jsem hrál, hráli jsme spolu. Nebo jsme hráli proti sobě, nebo proti někomu. Jsme profíci, je to sport.

V Okresním přeboru ještě nejste zachránění. V posledních kolech nastoupíte také na hřišti Pšovky, nebudeš cítit nostalgii a touhu pomoct svému bývalému klubu, který je na tom momentálně bídně?

Tak určitě! Víš co, já jsem byl hráč Pšovky, ale to je už za mnou, teď jsem hráč Nové Vsi, to je fotbal, chci pomoc týmu, udělám pro to všechno.

Už šest let také vedeš internetové stránky novoveského fotbalu, jak zvládáš skloubit psaní a hraní?

Tak určitě! Často není lehké, když se nedaří, kritizovat sám sebe nebo své spoluhráči. Já si ale zakládám na pravdě, a tak vše, co na web napíši, můžete brát vážně. Pochopitelně nastalo několik případů, kdy mě spoluhráči přesvědčovali, abych o nich básnil a vychvaloval je. Nikdy jsem se však nenechal podplatit. Ani za cenu piv! V tomto ohledu byl nejhorší Zdeněk Kratochvíl. V minulosti mi každý den posílal na mail pochvalné ódy na svou osobu. Vím, že si na svém vzhledu hodně zakládá, vždyť je to metrosexuál nebo jak se tomu říkám, nevím teď přesně, jednou mi to vysvětloval, jenže neposlouchal jsem ho. Každopádně jsem rád, že odešel na Dynamo. Jinak ho mám ale rád, je to fešák.

V kuloárech se spekuluje o tvém letním hostování v nejmenovaném celku v Portugalsku. Prozradíš nám k tomu něco více?

Tak určitě! Něco se rýsuje, víc ovšem neřeknu. Stále ještě probíhají jednání mezi kluby, počkáme, dokud nebude vše oficiálně potvrzené.

Děkuji za rozhovor a snad někdy příště.

Tak určitě!

Zblízka očima redaktorky
Sympaťák

Lidé o něm často říkají, že je příliš sebestředný a arogantní. Já si to nemyslím. Při rozhovoru působil příjemně, usmíval se a jeho vystupování je uhlazené. Navíc v těch jeho pronikavých modrých očích se už zcela jistě nejedna dívka ztratila.

Nová Ves - Libiš B 2:6
12.05.13 - Proti Libiši B jsme sice otevřeli skóre zápasu ve třicáté vteřině, jenže soupeř už ve 3. minutě vedl 2:1. Ve zbytku střetnutí potom svůj náskok jenom navyšoval.

Áčko a stará garda
10.05.13 - V sekci Foto naleznete dvě nová alba. Jedná se o fotky z mistrovského zápasu proti Veltrusům (1:1) z předminulého kola a z utkání staré gardy na půdě pražské Dukly.

Nová Ves - Velký Borek 0:3
08.05.13 - Tak jsme zase nohama zpátky na zemi...

Veltrusy - Nová Ves 1:1
05.05.13 - Veltrusy nás ostřelovaly jak u Verdunu, přesto si z utkání odnášíme bod. A mohli jsme dokonce i tři, vždyť náš soupeř srovnal až v 85. minutě.