Aktuality - duben 2013Z novoveského fotbalu

Vzdělávej se

Proč Veltrusy?
30.04.13 - Mnozí z vás si určitě lámou hlavu nad názvem našeho sobotního soupeře. A proto jsem zapátral v díle Místní jména v Čechách, jejich vznik, původní význam a změny od Antonína Profouse. Snad se tedy aspoň jednou něčemu na naší stránce přiučíte.

Veltrusy
Dřívější jméno této obce bylo Velprdi, lidé, kteří velmi prděli. Ještě ve staré době bylo to potupné jméno změněno ve Veltrusi, lidé, kteří velmi mnoho trousí. Trousiti označovalo po jednom nebo po málu pouštěti, sypati trus.

Možná už známe důvod, kvůli kterému Veltrusy své jarní mistrovské zápasy přestěhovaly do Všestud :)

Nová Ves - Neratovice - Byškovice B 5:4
28.04.13 - To byl zápas! Nezaujatý divák si na našem duelu s Neratovicemi - Byškovicemi B musel přijít na své, fanoušci zúčastněních aktérů pro změnu prožili nervy drásající devadesáti minutovku. Výborným obratem jsme odčinili ztrátu s Tišicemi.

Nová Ves - Tišice 2:3
23.04.13 - Někdo nám asi zaklel hřišti, na domácí půdě jsme opět prohráli. A ztráta s Tišicemi nás mrzí celkem dost, jelikož ještě do 80. minuty jsme drželi vedení 2:1.

Jedním dechem ale třeba dodat, že kdyby Tišice odjely od nás bez bodů, vzhledem k průběhu utkání by musely cítit nespokojenost.

Vojkovice - Nová Ves 1:2
13.04.13 - Zatímco na domácím hřiště zbytečně ztrácíme, z venkovních výjezdů letos vozíme překvapivé výhry. Ve Vojkovicích nám zajistil výhru dvougólový Ondra Došek.

Nová Ves - Liběchov 1:3
07.04.13 - Jestliže nebudeme porážet mužstva jako Liběchov, můžeme kopat maximálně brambory... Branku jsme opakovaně nedokázali dát ani z malého vápna, jsme holt dřeváci, více k zápasu nemá cenu psát.