Aktuality - červen 2009Z novoveského fotbalu

Nová Ves - Hořín 5:3
21.06.09 - Dokázali jsme to! Po dvou letech ve 3. třídě jsme se vracíme do Okresního přeboru. V posledním zápase jsme potřebovali vyhrát, druhý Cítov totiž porazil Chlumín 3:2. Nakonec jsme ale ten poslední krok zvládli a Hořín jsme po vypjatém zápase porazili, děkovat můžeme hlavně skvělému představení Ondry Doška (ročník narození 1990), jenž nasázel soupeři čtyři branky.

Dorost - O 5. místo, 2. zápas

Nová Ves - Mšeno 4:1
21.06.09 - Po horším začátku jsme v odvětě souboje o 5. místo v OP Mšeno porazili díky brankám Milera, Brejši, Justy, Doška a našeho soupeře jsme tak v dvojzápase porazili. Jen jsme tak potvrdili letošní úspěšnou sezónu. Jak to bude ale s novoveským dorostem příští rok, se ještě neví, brzy bychom se však měli dozvědět, zda dorost do soutěže přihlásíme či ne.

Dorost - O 5. místo, 1. zápas

Mšeno - Nová Ves 3:2
14.06.09 - Mělnická dorostenecká soutěž je rozdělená na dvě skupiny - Okresní přebor sk. A a sk. B. Po odehrátí všech zápasů jednotlivé skupiny se hraje ještě dvojzápas se stejně umístěným soupeřem z druhé skupiny o celkové umístění v OP. Jelikož jsme skončili v naší skupině třetí, v souboji o celkové páté místo jsme vyfasovali třetí tým ze skupiny A, Mšeno. První utkání se hrálo na půdě našeho soupeře. K souboji se nás sešlo přesně 11, navíc pár důležitých hráčů nám chybělo. I tak jsme se ale ujali po kolmici Richarda Brejši a zakončení Ondry Doška vedení. Z vedení jsme se ale neradovali dlouhou, Mšeno stačilo dvěmi brankami za sebou skóre otočit. Jenže do poločasu jsme stačili zabojovat a brankou Honzy Petříčka vyrovnat. Bohužel druhý poločas jsme odpadli a Mšeno získalo jasnou převahu ve hře. Branku ale dát nemohlo, neproměnilo dokonce ani pokutový kop, který Michal Šimek bravurně chytil. Ovšem v 70. minutě byl náš brankař vyloučen za nesportovní gesta, když běhěm pěti sekund obdržel dvě žluté karty. Navíc hned po něm musel odstoupit kvůli křečím stoper Jarda Emmer a třebaže se za deset minut na hřiště vrátil, rozhodně nejlépe mu nebylo. Početní výhodu pak do konce zápasu stačilo Mšeno využít a zaslouženě zvítězilo 3:2. Příští týden u nás se hraje odveta.
Branky: Došek, Jan Petříček
Karty: Brejša ŽK, Šimek 2 ŽK -> ČK
Sestava: Šimek - Emmer - M. Uher, Justa, Hudeček - V. Uher, Brejša, Miler, Hillebrand - Došek, Jan Petříček

Sazená - Nová Ves 1:2
13.06.09 - V derby zápase se Sazenou jsme podali jeden z nejhorších výkonů v sezóně i to nám ale stačilo na těsnou výhru, kterou v nastavení zařídil kapitán David Hemr. Stále tak můžeme postoupit do Okresního přeboru, jistotu nám avšak zařídí asi jen výhra nad Hořínem příští týden v posledním utkání soutěže.

Nová Ves - Zálezlice 10:0
07.06.09 - Nejvyšším a prvně dvouciferným vítězstvím v sezóně jsme smetli Zálezlice a dál žijeme sen o Okresním přeboru. Stoprocetní jistotu postupu nám ve zbývajících dvou kolech ale zaručí jen jediná věc - výhra na Sazenou a Hořínem.