Aktuality - březen 2009Z novoveského fotbalu

A-tým - Mistráky

Chlumín - Nová Ves 1:1
29.03.09 - K prvnímu jarnímu mistráku v roce 09 jsme se opět nesešli v plné síle, chyběli bratři Horákové a Renda Procházka. A jelikož přišli jen dva dorostenci, bylo nás přesně jedenáct.

Dorost - Mistráky

Dol. Beřkovice - Nová Ves 2:4 (2:1)
29.03.09 - Zápas dvou poločasů, tak by se dal asi nazvat sobotní zápas dorostu. Zatímco v tom prvním jsme hráli pěknou tužku a prohráli jsme ho 1:2, v tom druhém jsme vyběhli na trávník nažhavení a soupeře jsme výborným výkonem třemi brankami zničili. Nutno dodat, že nám rozhodčí ještě dvě neuznal.
Branky: Došek, Janovský, Brejša, Justa
Sestava: Šimek - Emmer - V. Uher, Petříček, Hudeček - Miler, Brejša, Janovský, Justa - Došek, Jansa, střídali Hillebrand, M. Uher

Tajné!!!

Novoveské smažky
26.03.09 - Jarda a Milan asi začali fetovat... To je jediný důvod, který mě napadá a zároveň vysvětluje tuto fotku.

A-tým - Zimní příprava

Statistiky
22.03.09 - Jelikož již tento víkend startujeme jarní část mistrovských zápasů, pojďme se v rámci statistiky podívat jak se nám v přípravě na jarní odvety vedlo.
Zápasy: Kostomlaty 4:2, Chvatěruby 2:2, Chvatěruby 4:0, Čechie Kralupy 4:2, Lobkovice 10:1, Dobrovíz 1:9, Veltrusy 1:2, Botafogo Mělník 3:5, Všestudy 4:2, Mšeno 1:3, Vehlovice 2:3
Celková statistika: 11 zápasů, 5 výher, 5 porážek, 1 remíza, 36 střelených branek, 31 obdržených branek

Ve Vehlovicích už asi hrát nebudeme...
22.03.09 - V sobotu jsme měli domluvený přáteláček s Vehlovicemi, počasí na první jarní den bylo pěkné, hřiště bylo dobře připravené, takže to vypadalo na pohodový fotbálek. Do utkání ale opět museli nastoupit kvůli absenci několika hráčů z áčka dorostenci, kteří již hráli svůj zápas dopoledne. Další nepříjemným zjištěním byl domácí rozhodčí, jenž utkání evidentně nezvládl a připískával domácím, což mělo zlý následek. V první půli ač jsme byli lepším mužstvem, jsme žádnou branku nedali. Ovšem na začátku druhého poločasu nás Richarda Brejša ml. a Jarda Emmer poslali do dvoubrankového náskoku. Vše vypadalo na klidné dohrání zápasu, avšak začal úřadovat sudí. Nejprve vyhodil Milana Vancla ml., poté Jirku Vokouna. Početní převahu soupeř využil a výsledek otočil na 3:2. Bohužel ale na hřišti začali vznikat zbytečné potyčky a vše vyvrcholilo tím, když rozhodčí vyloučil za strkanici Davida Hemra a domácího hráče. To už byl dostatečný důvod k tomu, abychom radši zápas nedohráli a předčasně ho ukončili.
Branka: Brejša ml., Emmer
Sestava: M. Šimek - Jíša (Hemr) - M. Vancl ml., Janovský, Hudeček - Brejša st., Vokoun, Jansa, Brejša ml. - J. Vancl, Emmer

Dorost prohrál své třetí utkání v poháru s Pšovkou (A-třída) vysoko 0:7.

A-tým - Přátelák, UMT Mělník

Mšeno - Nová Ves 3:1 (2:1)
14.03.09 - V dalším přátelském zápase na UMT v Mělníku jsme se tentokrát setkali s aspirantem na postup do B. třídy. Opět nám chybělo několik hráčů z kádru (Kořínek, Jíša, Kratochvíl, M. Vancl ml., Jansa, Procházka, bratři Horákové), a tak jsme povolali čtyři známé tváře, jejich jména si však nechám pro sebe. Do utkání jsme vkročili lépe, již v 5. minutě vyslal pěknou přihrávku mezi stopery Mšena Luke Skywalker a Jarda Emmer si pohrál s brankařem. Ovšem soupeř brzy vyrovnal, když jeho útočník přeloboval vyběhnuté Šimka. Neuběhlo ani deset minut od inkasované branky a opět jsme lovili míč ze sítě, nedůraznou malou domů mšenský hráč vystihl a chladnokrevně zakončil. I když jsme prohrávali, tak se hrálo vyrovnané utkání. V závěru prvního poločasu jsme mohli i vyrovnat, avšak Ondra Došek poslal svoji slibnou hlavičku jen nad. Ve druhé půli jsme Mšeno zamkli na půlce a tlačili jsme, ovšem ne a ne dát gól. Dobrou šanci měl Old Shatterhand, ovšem bývalý novoveský brankař Hnízdil konečky prstů jeho střelu vytlačil. Neujali se ani další slibné pokusy, tudíž zákonitě musel přijít trest. Na konci utkání špatnou rozehrávkou náš brankař vybídl ke třetí brance soupeře. Prohráli jsem tak zápas, ve kterém jsme byli, troufám si říct lepším týmem. Bohužel Mšeno trestalo naše chyby.
Branka: Emmer
Sestava: M. Šimek - Lord Voldemort - Brejša ml. (46. Hudeček), Justa (20. Old Shatterhand), Kolouch - J. Vancl, Vokoun, Luke Skywalker, Janovský (46. Frodo Pytlík) - Došek (46. Hemr), Emmer

Poháry

Náročná sobota
14.03.09 - Dopoledne od 11:00 hrál dorost zápas s FC Mělníkem v rámci poháru. Mělník se dostal do brzkého vedení 2:0 a vypadal, že hru naprosto ovládne. Přišela ale branka Onry Doška po pasu Richarda Brejši z brejku a i v 10 hráčích jsme sahali po vyrovnání. To se nám nakonec podařilo v úvodu druhé půle střelou Michala Milera po přihrávce od Tomáše Janovského. Ovšem pak jsme totálně odpadli a do konce utkání jsme inkasovali pět branek.
FC Mělník - Nová Ves 7:2 (2:1)
Branky: Došek, Miler
Sestava: M. Šimek - Emmer - Uher, Justa, Hudeček - Kloda, Janovský, Brejša, Miler - Došek

Od půl třetí pro změnu áčko nastoupilo ve Všestudech k poslednímu zápasu ve skupině Českého poháru. V zápase chybělo mnoho hráčů z A-týmu, a tak museli nastoupit dorostenci, kteří hráli utkání již dopoledne. Do vedení nás poslal krásnou dalekonosnou střelou Petr Jansa, ale Všestudy stačili do poločasu dvakrát skórovat, takže do druhé části zápasu jsme šli za nepříznivého stavu. Na druhou půli se ale přesunul David Hemr z brány do útoku a hned po pár minutách zavelel brankou k obratu, následně ho střelecky doplnili Ondra Došek a opět Petr Jansa, takže aspoň poslední zápas v ČP jsme vyhráli.
Všestudy - Nová Ves 2:4 (2:1)
Branky: 2x Jansa, Hemr, Došek
Sestava: Hemr - Vokoun - M. Vancl ml., Justa, Kratochvíl - Brejša st., Brejša ml., Jansa, Janovský - Emmer, J. Vancl
Střídali: Šimek, Došek, Miler, Hudeček
Druhý zápas naší skupiny: Botafogo Mělník - Veltrusy 1:1 (0:0)

Dvě pořážky
13.03.09 - Jak áčko tak dorost prohráli své zápasy v pohárech. A-tým prohrál i svůj druhý zápas ve skupině přišel již tak o možnost postupu do osmifinále Českého poháru, dorost podlehl těsně A-třídnímu Velkému Borku jen v devíti lidech.

Ačko: N. Ves - Botafogo Mělník 3:5 (1:2)

Veltrusy - Nová Ves 2:1
01.03.09 - Do zápasu s prvním týmem OP jsme nenastoupili v plné síle, ale i tak jsme nebyli horším týmem. Do vedení nás poslal v prvním poločase gólovou hlavičkou Vokoun po centru Mich. Horáka, Veltrusy hned poté ovšem měli možnost pokutového kopu, avšak zaskující brankař Hemr týgřím skokem zneškodnil penaltový pokus, i tak se ale soupeř dočkal vyrovnání po pěkné ráně z dálky. Ač jsme měli trochu navrch, tak Veltrusy přidaly do poločasu další trefu, po rohovém kopu na zadní tyči osamocen zakončoval Moravec. V 55. minutě byl vyloučen veltruský Podskalský a dohrávali jsme tudíž v početní převaze. To přispělo k naší převaze, kterou jsme však bohužel nepotvrdili brankou. Za obhajobou druhé příčky z loňského roku jsme tak vykročili porážkou.
Sestava: Hemr - Jíša - M. Vancl ml., Emmer, Kolouch - Mich. Horák, Jansa, Vokoun, Kratochvíl (46. Janovský) - J. Vancl, Došek
Branka: Vokoun

Druhý zápas naší skupiny: Všestudy - Botafogo Mělník 0:1