11.6.2022, SK Postřižín – TJ Sokol Nová Ves 1:2 pp (0:0)

V sobotu vpodvečer jsme odehráli předposlední utkání letošní sezóny – na hřišti v Postřižíně. Co se kvality travnatého povrchu hřiště týče, mohli bychom ho řadit mezi dvě nejhorší v soutěži. I to bohužel ovlivňovalo kvalitu zápasu.

Vázla kombinace, střelba byla nepřesná. Největší naši šanci spálil Standa Třešňák, kterému předložil míč před prázdnou bránu Ondra Vosmík. Standa si místo přímé střely chtěl ještě míč k zakončení připravit, ale brankář se stačil vrátit na svou pozici a Standa ho trefil. Takže se šlo do kabin o poločase za stavu 0:0.

Přestože měl Postřižín víc hráčů na střídání, jeho hráčům docházel dech a my měli víc ze hry, což v naše vedení proměnil po individuální akci Petr Dudek. Bohužel se soupeři podařilo zbloudilou střelou vyrovnat na 1:1. A protože zbývajících 20 minut nepřineslo žádné další šance, šlo se do penalt, které měly rozhodnout o bodu navíc pro jeden nebo druhý tým.

Na penalty se vždy těší náš gólman Standa Mencl, který je nejen rád chytá, ale i kope. Tentokrát na něj penalta na kopání nevyšla, protože 2 soupeřovy penalty chytil, naši 4 exekutoři dali a po 4. sérii bylo rozhodnuto – vítězíme, vezeme 2 body a chystáme se na poslední zápas – doma – sobota 18.6. – Ledčice.

Branka: Petr Dudek