Rozhovor s Danem HnízdilemZ novoveského fotbalu

Zkušený brankař Dan Hnízdil přišel posílit Novou Ves v zimním přestupovém termínu na půlročním hostování ze Mšena. Pojďme si ho tak pomocí rozhovoru trochu představit.

Ačkoliv si po mělnickém okrese docela známý, zkus na začátek stručně popsat svoji kariéru?
MOJE KARIÉRA ZAČÍNALA V MĚLNICKÉM EMĚ ZHRUBA V ROCE 1982, ODKUD JSEM VŠAK BRZY PŘEŠEL K SOUSEDŮM NA TEHDEJŠÍ TDV PŠOVKU MĚLNÍK. ZDE JSEM VYDRŽEL AŽ DO VOJNY POUZE S ROČNÍM HOSTOVÁNÍM V DOROSTU EMĚ. NA VOJNĚ JSEM HRÁL ZA SOKOL OVČÁRY A METEOR PRAHA. PO VOJNĚ SE PAK MOJE CESTOVÁNÍ PO ODDÍLECH HODNĚ ROZRŮSTALO A TO V CELCÍCH JAK NAŠEHO REGIONU TAK ZA JEHO HRANICEMI. BYLO TO NAPŘÍKLAD OPĚT NA PŠOVCE A OVČÁRECH, BEZDĚKOVĚ, KROPÁČOVĚ VRUTICI, BYŠICÍCH, HORNÍCH I DOLNÍCH BEŘKOVICÍCH, LUŽCI, LIBIŠI, SIBŘINY, ŘEPÍNU, HOŘÍNU A NAKONEC MŠENO, KDE JSEM ZAKOTVIL PRÁVĚ PŘED PŘÍCHODEM DO NOVÉ VSI A PŮSOBIL TAM SKORO PĚT LET.
Kdy si se rozhodl, že budeš brankařem? A proč?
CHYTAT JSEM ZAČAL PO PŘÍCHODU DO ŽÁKŮ TDV MĚLNÍK. V DOROSTU JSEM SICE PRVNÍ ROK NECHYTAL, ALE HRÁL V ÚTOKU. DALŠÍ SEZÓNU JSEM SE DO BRANKY VRÁTIL A PO DALŠÍM PŮLROCE JSEM JIŽ OBČAS STŘÍDAVĚ NASTUPOVAL ZA A TÝM DOSPĚLÍCH. CHYTAT JSEM ZAČAL PROTO, ŽE ZROVNA DO BRANKY NIKDO NEBYL.
Měl si v dětství nějaký svůj idol?
IDOLŮ BYLO JISTĚ DOST. JAKO KLUCI JSME TO DNES A DENNĚ MYDLILI ZA BARÁKEM A HRÁLI JSME SI NA FOTBALISTY RŮZNÝCH JMEN. NA TO MOC RÁD VZPOMÍNÁM, TO UŽ V TÉTO DOBĚ NEEXISTUJE.
V Nové Vsi si už v minulosti působil, chytal si zde B-třídu, jak na toto angažmá vzpomínáš?
V NOVÉ VSI TO BYLO JEN PŮLROČNÍ ANGAŽMÁ. PO FOTBALOVÉ STRÁNCE NA NĚJ VZPOMÍNÁM RÁD, ALE SKONČIL JSEM TROŠKU V NE ZCELA DOBRÉM. ALE TO JE FOTBALOVÝ ŽIVOT.
Jak si bral Novou Ves před sezónou coby nováčka Okresního přeboru před sezónou?
PŘED SEZÓNOU ŠEL Z NOVÁČKA AOP VELKÝ STRACH VE HŘE DOPŘEDU A JEJICH STŘELECKÝCH HODECH VE 3.TŘÍDĚ, KDE ŘÁDIL HLAVNĚ HORYNA (Michal Horák).
Jak se vlastně udál tvůj přestup k nám?
MÉ HOSTOVÁNÍ MÁ NA SVĚDOMÍ HLAVNĚ NESHODA S TRENÉREM SK MŠENO A POTÉ TELEFON OD MARTINA SCHOŘE A JIRKY VOKOUNA.
Je ti 35 let, což je pro brankaře takřka ideální věk. Jak si představuješ svoji fotbalovou kariéru do budoucna?
IDEÁLNÍ VĚK MĚ SNAD TEPRVE ČEKÁ :-) JINAK CHCI HRÁT JEŠTĚ DLOUHO, I KDYŽ UŽ HRAJU S MNOHA KLUKAMA, CO JSEM HRÁVAL I S JEJICH TÁTAMA. ALE TO MÁ NA SVĚDOMÍ PŘEDEVŠÍM TO, ŽE JSEM NASTUPOVAL JIŽ ZA TDV V 15-TI LETECH, COŽ UŽ NĚJAKÝ TEN PÁTEK JE.
Jaké plusy ti do fotbalu přináší chytání futsalu za Olympik Mělník?
PLUSY Z FUTSALU JSOU HLAVNĚ DOBRÝ REFLEX A POSTAVENÍ V BRANCE.

Stručné odpovědi
Oblíbený fotbalový klub: FANDIL JSEM SLAVII, ALE TEĎ V TOMTO OHLEDU JE MĚ TO NĚJAK JEDNO.
Oblíbené jídlo: HLAVNĚ KUŘECÍ A BRAMBORY.
Oblíbené pití: HODNĚ PIJU KOLU A OBČAS I TŘEBA TŘI MALÉ PIVA, ALE TO PAK VYPADÁ.
Hudba, kterou posloucháš: MÍŠU DAVIDA A HLAVNĚ 80.LÉTA.
Zájmy: RODINA A SPORT.
Na co nedáš dopustit: NA TO, CO MILUJU A O ČEM JSEM PŘESVĚDČEN, ŽE TO TAK MÁ BÝT.