Z novoveského fotbalu

Sokol Nová Ves - Žitenice 3:4
Branky: Procházka, Vancl J., Kratochvíl
Sestava: Šimek - Brejša, Horák Mar., Uher, Kolouch - Kratochvíl, Procházka, Horák Mich., Hartman -
- Vancl J., Hemr
Na střídání: Vancl M., Jíša

V sobotu jsme hráli jeden z posledních zápasů o pohár města Roudnice. Po výsledcích s 3:3 s Brňany, prohře 0:1 s Žernoseky, prohře 2:3 s béčkem Roudnice, prohrou s SK Hrobce 0:5 a teď i se Žitenicemi jsme stratili reálnou šanci na postup ze skupiny, i když nás čeká ještě pár zápasů. Teď něco k utkání. Utkání jsme si prohráli díky naší slabší fyzické připravenosti a skutečností, že jsme během celého zápasu museli dotahovat gólový náskok soupeře.

Sokol Nová Ves - Lotos Neratovice 4:5
Branky: J. Vancl. 3x Procházka
- Vancl J., Hemr

V našem druhém víkendovém kutkání, jenž se hrálo den po plesu, jsme se měli utkat s Lotosem Neratovice. Hrálo se na UTM v Neratovicích od 17:00 a zápas již měl být součástí Českého poháru. Pro toto utkání nám chyběli potrestáni Aleš Jíša a Milan Vancl ml. Pojďme však už k utkání. Souboj začal asi s 20 minutovým zpožděním, protože rozhodčí měl menší problémy, a k dispozici nebyl také kvalitní míč. Soupeř zaobstaral výkop a mohlo se začít. V prvních minutách měl lehce navrch Lotos a to se projevilo i na skóre. Asi po 15 minutách jsme již prohrávali 0:2, když se soupeř prosadil středem hřiště. Potřebovali jsme tedy zvednout náladu a to se povedlo skvěle hrajícímu Procházkovi, který jako správný kapitán zavelil k útoku a ranou asi z 25 metrů poslal míč k tyči, nedal tak brankaři hostí nejmenší šanci. Povzbuzeni brankou jsme chtěli otočit skóre, avšak soupeř odpověděl gólem. Po pár minutách se však zrodil na naší šanci protiútok, který centrem z právé strany a následným přiťuknutím Jakubu Vanclovi, jenž se ocitl před brankařem Lotosu, zavěsil střelou kolem brankaře do brány. Jak už to bylo v tomto utkání zvykem soupeř odpověděl brankou. No nic museli jsme zase dotahovat skóre. To se podařilo ještě do poločasu, kdy se na v šesnáctce objevil Procházka, položil si brankaře a pohodlně skóroval. Poločas tak skončil výsledkem 4:3 pro Neratovice. Do druhé půli jsme šli s jasným úkolem otočit nepříznivý vývoj. Začátek se nám vydařil. Skvěle jsme ovládli střed pole, ale několik našich šancí skončilo buď na golmanovi Lotosu nebo zbytečnou snahou dojít s míčem až do branky. Asi kolem 65. minutě si Neratovice pojistili vedení brankou na 5:3. Zápas tehdy začal nabírat obrátky a rychlé protiútoky se střídali jak na běžícím pásu. Kolem 70. minuty vystřihl René Procházka podobnou akci jako při svém druhém gólu a vykřesal naději brankou na 4:5. Avšak skóre se do konce zápasu již nezměnilo. K vidění byli už jen zahozené šance Michala Horáka, Jakuba Vancla a vynikající zákroky našeho brankaře Šimka.