Slovan Horní Beřkovice - Sokol Nová Ves 0:4 (0:2)Z novoveského fotbalu

2.kolo - v Horních Beřkovicích dne 29.08.09 od 17:00

Report ze zápasu

Bez Milana Vancla ml., který dostal za vyloučení v minulém zápase nepodmíněný trest na dvě utkání a bez Rendy Procházky, jemuž Bříza po x letech nepochopitelně neumožnila prodloužit hostování jsme ukončili nepříznivou sérii s Horními Beřkovicemi. A velmi působivě, našeho rivala jsme před vlastními diváky zesměšnili čtyřmi góly.

Do utkání jsme vstoupili aktivněji a Beřkovice jsme trochu přitlačili, z vytvořené převahy jsme si vypracovali slibné šance, ale Jardové Hruška a Emmer své příležitosti nevyužili. Po čtvrthodině hry jsme se ale přeci jen skórovali, na dlouhý aut Jirky Vokouna si naskočil Jarda Hruška - 0:1. Dál jsme byli lepším týmem, v dobrý náznacích gólovek se objevili oba naši útočníci, chybělo však lepší zpracování či uvolnění. Domácí se ale postupem času také začali vytvářet šance, ve 30. minutě se domácí hrot objevil na zadní tyči osamocen, ovšem svoje akrobatické zakončení nasměroval těsně vedle branky. Na druhé straně trestal po dlouhém pasu za obranu Michal Horák, v souboji s golmanem zvolil technické zakončení a zvýšil naše vedení - 0:2. Do poločasu mohl přidat třetí branku Jarda Emmer, svůj samostatným nájezd na brankaře ale zakončil nepřesným lobem.

Druhý poločas byli pochopitelně aktivnější domácí, ovšem že by nás nějak výrazně přehrávali, se říct nedá. Hlavně v předfinální a finální fázi byly H. Beřkovice bezradné, to my jsme čekali na brejky, které byli pro protivníka smrtelné. Z jednoho takové se do šibenice razatní střelou z blízka prosadil Jarda Emmer - 0:3. Po inkasované brance si Beřkovice vypracovaly pár nadějných příležitostí, avšak nás dnes dobrým výkonem podržel Lukáš Kořínek. V závěru navíc pečetil skóre křiznou střelou Jirka Vokoun - 0:4, po dobrém koletivním výkonu jsme si tak připsali první tři body v OP. Jen tak dál!

Sestava
Kořínek - Jíša, Hemr©, Kolouch - J. Vancl, Hruška, Mich. Horák, Vokoun, Hudeček (60. Kratochvíl) - Emmer, Došek (75. Justa)

Na lavičce

Branky
Hruška, Mich. Horák, Emmer, Vokoun

ŽK
Hudeček

Podívej se, jak dnešní utkání promluvilo do statistiky hráčů -->zde.