Sokol Nová Ves - PTZ-Viktorie Nelahozeves 0:1 (0:0) Z novoveského fotbalu

1.kolo - v Nové Vsi dne 21.08.10 od 17:00

Report ze zápasu

Vstup do sezóny 2010/11 se nám nám povedl přesně tak, jak jsme si nepřáli. Z domácího zápasu proti PTZ, který jsme mohli a měli vyhrát, nemáme ani bod.

Na začátek by se slušelo zrekapitulovat hráčské změny přes léto, na hostování z klubu odešel Lukáš Kořínek (H. Beřkovice) a Pavel Kocourek (Jeviněves). Odešel také Lukáš Vlček (Rovné), Kuba Vaněk (Mšeno) a Jarda Hruška (PTZ), všem skončilo hostování. V mužstvu nebude asi opět působit ani Míra Uher, jenž je na cestě do PTZ. Naopak svá hostování v Nové Vsi si prodloužili Jarda Emmer, Ondra Došek (oba Ledčice), Pepa Hudeček (Sazená), Dan Hnízdil (Mšeno). Z hostovaček se pak vrátili Martin Horák (Jeviněves) a Richard Brejša ml. (Pšovka). Z Chlumína příchází zatím na půl roku levonohý ofenzivní Marek Four, pravděpodobný je příchod Jirky Vokouna (Štětí) a Jardy Slavíka (Olovnice).

Pojďme ale již k samotnému zápasu, jehož začátek měli lepší hosté. Nejprve stačil na poslední chvíli zblokovat střelu útočníka PTZ Jarda Emmer a následně zacinkalo z trestného kopu břevno brány Dana Hnízdila. To bylo ale na dlouho dobu od našeho soupeře vše, jelikož jsme se ujali taktovky zápasu my a začali jsme si vytvářet šance. Jenže gól ne a ne padnout. Těsně nad střílel Zdeněk Kratochvíl, dobrou šanci měl Michal Horák a dvakrát mohl skórovat i Marek Four, bohužel ani jednou se tak nepodařilo. První poločas tak skončil bez branek, zpytovat jsme mohli svědomí nejen my, ale i sudí Börner, který neodpískal penaltu po faulu brankaře PTZ na Martina Schoře.

Druhý poločas se víceméně podobal tomu prvnímu, i když jsme se dostávali do slibných pozic, branku jsme vstřelit nedokázali. PTZ hrozila z občasných protiútoků. A jeden takový dokázala v 65. minutě proměnit, hostující Manšinger se ocitl po centru svého spoluhráče zcela volný ve velkém vápně a povedenou tvrdou střelou z prvního doteku otevřel skóre zápasu - 0:1. Branka nás zaskočila a do konce utkání jsme si nedokázali vytvořit souvislejší tlak. I tak jsme ale měli opět solidní šance, jenže branka Michala Horáka nebyla uznána pro údajný faul a Marku Fourovi nebylo asi přáno vstřelit za nás první soutěžní branku. V závěru dokonce orazítkoval po své hlavičce z rohové kopu tyč.

Úvodní zápas jsme stejně jako loni doma prohráli, nemá ale cenu věšet hlavu. Za týden hostíme hostíme Cítov, který v souboji nováčků podlehl v prvním kole doma Labskému Kostelci 1:3.

Sestava
Hnízdil - Hemr© - M. Vancl ml., Emmer (50. Jíša), Kolouch - Schoř, Došek, Z. Kratochvíl, Four - Mich. Horák, - J. Vancl (50. Brejša ml.)

Na lavičce
Hudeček, Mar. Horák

Branky

ŽK
Hemr, M. Vancl ml., Došek

Podívej se, jak dnešní utkání promluvilo do statistiky hráčů --> zde.