Sokol Nová Ves - Slovan Horní Beřkovice 3:1 (0:1)Z novoveského fotbalu

15.kolo - v Nové Vsi dne 04.04.10 od 16:30

Report ze zápasu

Co scházelo, aby poslední Horní Beřkovice, které v letošní sezóně ještě nevyhrály ani jeden mistrovský zápas, odjely z Nové Vsi se třemi body.

Do utkání jsme nastoupili s jednou překvapivou změnou, stoper David Hemr se vytáhl do útoku. Kýžený efekt ale tento překvapivý tah nepřinesl, naopak Horní Beřkovice vstoupily do utkání aktivněji a spíše to vypadalo, že poslední místo tabulky okupujeme my. V první šanci se objevili hosté, jeden ze soupeřů napřáhl z dálky a překvapivě orazítkoval břevno. Na tuto šanci odpověděl induviduální akcí Ondra Došek, v zakončení mu ale chybělo větší štěstí a přesnost. V 15. minutě H. Beřkovice vlétly do naší otevřené obrany a po přihrávce a zakončení do prázdné brány se ujaly vedení - 0:1. Naše reakce na obdržený gól a špatný výkon byla téměř okamžitá, ze hřiště odešel Martin Kolouch, nahradil ho Lukáše Vlček, jenž se posunul do útoku. Na hrotu mu uvolnil místo David Hemr, který se stáhnul na stopera. Naše snaha vyrovnat byla evidetní, narážela ovšem na častou nepřesnost. Naopak Beřkovice měly dvě velmi solidní šance, jedna skončila opět na břevně a jedna těsně mimo. Za nás do poločasu stačil vystřelit ze slibné pozice do rukavic brankaře po rohu Aleš Jíša.

Do druhého poločasu jsme vlétli s ještě větší snahou, přesnost ale opět chyběla. Naštěstí jsme brzy vyrovnali, Ondra Došek se prokličkoval až do vápna, kdy byl nedovoleně zastaven. Sudí Pos nařídil pokutový kop, který bezpečně proměnil Michal Horák - 1:1. Branka nás pochopitelně nakopla a vytvářeli jsme si další šance, o několik minut později po prvním gólu si na rohový kop naskočil v prostoru malého vápna nikým neatakovaný Lukáš Vlček a hlavou snadno skóroval - 2:1. Střelec vedoucí branky byl při chuti, následně měl další dvě dobré příležitosti, obě ale skončili těsně mimo. Stále jsme si avšak museli dávat pozor na zádní vrátka. H. Beřkovice sice už nebyly v ofenzivě tak aktivní jako v první půli, i tak ale sem tam nebezpečně zazlobily. Pojistku přidal 15 minut před koncem Michal Horák. Při svém postupu sám na brankaře byl golmanem soupeře sestřelen ve vápně a odpískanou penaltu opět s klidem proměnil - 3:1. V závěru jsme mohli přidat ještě minimálně dvě branky, skóre se už ale nezměnilo. Díky výhře jsme se posunuli už na třetí místo v tabulce, kéž bychom si ale mohli říct, že jsme si ho po dnešku zasloužili.

Sestava
Hnízdil - Jíša - Emmer, M. Vancl ml., Kolouch (20. Vlček) - Schoř, Došek, Vokoun, Hudeček (60. J. Vancl) - Mich. Horák©, Hemr

Na lavičce

Branky
2x Mich. Horák z PK, Vlček

ŽK
Došek

Podívej se, jak dnešní utkání promluvilo do statistiky hráčů -->zde.