Sokol Nová Ves - FC Mělník 1:1 (1:1)Z novoveského fotbalu

17.kolo - v Nové Vsi dne 18.04.10 od 17:00

Report ze zápasu

Ve vyhroceném zápase proti vedoucímu FC Mělníku jsme získali bod za remízu 1:1.

Zápas začal minutou ticha za nedávno tragicky zesnulého předsedu klubu Richarda Brejšu st., novoveští hráči navíc uctili jeho památku i černými páskami.

Do utkání jsme nemohli počítat s Jirkou Vokounem, Martinem Kolouchem a Lukášem Kratochvílem. Na druhou stranu jsme ale měli k dispozici nového hráče, na půlroční hostování ze Mšena k nám přišel Kuba Vaněk (obránce, záložník), který se hned postavil do základní sestavy. Úvod vyšel lépe nám, jako první pálil hlavičko mimo Michal Horák. Po deseti minutách však přebral taktovku zápasu soupeř, v 15. minutě musel navíc díky zranění vystřídat náš nejlepší střelec Michal Horák. Ač Mělník tlačil, do vedení jsme se paradoxně dostali my. Pěknou akci na jeden dotek po ose Emmer - J. Vancl - Došek, se štěstím proměnil střelou zblízka posledně jmenovaný - 1:0. Hosté si vytvořili velký tlak, ale své tutovky neproměnili. Buď ztroskotali na Danovi Hnízdilovi nebo jejich pokus skončil na břevně. Když už to vypadalo, že do kabin půjdeme s náskokem, FC Mělník rozehrál rychle roh a takové "hokejové nahození" od jednoho jejich hráče, možná i po teči, skončilo k překvapení všech v brance - 1:1.

Kdo čekal, že hosté budou po poločase pokračoval v tlaku, tak se spletl. Naopak lépe jsme hráli my, ovšem k nějaké té větší šanci pořád něco chybělo. Postupem času se začala hra přiostřovat i díky trochu zvláštnímu posuzování ze strany rozhodčího. Navíc asi v 60. minutě zakroutil Jarda Hruška roh až tak, že... podle jednich byl míč za brankovou čarou a podle druhých ne. Jak to bylo, to už samozřejmě nezjistíme, rozhodčí každopádně branku neuznal. V 75. minutě musel střídat náš další zraněný hráč, Aleš Jíša, nahradil ho Pepa Hudeček. A právě on mohl za malou chvíli rozhodnout, ve slibné pozici ale netrefil bránu. Pepa Hudeček byl i u dalšího momentu zápasu, jeden ze soupeřů mu totiž výrazně pomohl, aby skončil na hrazení vedle hřiště. Tvrdý zákrok se nikomu nelíbil, a tak následovaliy strkanice a potyčky, přesně co se stalo radši psát nebudu, protože jsem měl zakrytý výhled. Disciplinární komise si s tím však určitě poradí. Ve zbytku utkání měl ještě velkou šanci hostující Jiskra, svůj sámostatný nájezd na brankaře ale neproměnil. Poprvé v nových dresech (žluté triko, spodek celý černý) jsem tak prvně v sezóně remizovali.

Sestava
Hnízdil - Hemr© - Emmer, M. Vancl ml., Hruška - Schoř, Jíša (75. Hudeček), Došek, Vaněk - Vlček, Mich. Horák (15. J. Vancl)

Na lavičce

Branka
Došek

ŽK
Došek, M. Vancl ml., Vaněk

Podívej se, jak dnešní utkání promluvilo do statistiky hráčů -->zde.