Sokol Nová Ves - Vitana Byšice 3:4 (2:0)Z novoveského fotbalu

1.kolo - v Nové Vsi dne 23.08.09 od 17:00

Report ze zápasu

V prvním zápase Okresního přeboru jsme coby nováček pod vedením nového trenéra Míry Kaly přivítali jedno z těch lepších mužstev - Vitanu Byšice. A málem jsme i vyhráli, už v poločase jsme vedli 2:0, hráli pěkný fotbal, jenže potom, co byl na konci první půle vyloučen Milan Vancl ml. se vše změnilo...

Jak už bylo napsáno, první poločas se nám vydařil. Již od úvodního hvizdu jsme na soupeře vlétli a vytvořili jsme si tlak, z něhož pramenili solidni příležitosti. Skórovat se ovšem podařilo až v 15. minutě z pokutového kopu po faulu na Jardu Hrušku Michalu Horákovi - 1:0. O chvíli později jsme přidali druhou trefu, Kuba Vancl místo zakončení při samostatném nájezdu na brankaře hostí zvolil přihrávku Michalu Horákovi, jenž stál vedle něj a v klidu doklepl míč do prázdné brány - 2:0. Následně jsme kontrolovali hru a Byšice si až na pár ojedinělých akcí přiliš šancí nevytvářeli. Vše se ale změnilo ve 40. minutě, Milan Vancl ml. ostře zajel do protihráče, za svůj atak si vysloužil červenou kartu. Nejenže vyloučení bylo přisné, ale zářoveň od této doby rozhodčí začal na obě strany kompezovat fauly, ofsajdy. Prostě z hry udělal pořádný guláš.

Hned na začátku druhé půle si Vitana vytvořili drtivou převahu a byla jen otázka času, kdy vsítí kontaktní branku. To se povedlo asi v 55. minutě po dorážky z rohového koupu - 2:1. Ani ne za pět minut soupeř z podobné akce dokonce již vyrovnal - 2:2. Poté Byšice z tempa polevili a hra se uklidnila, avšak v 75. minutě se po centru a přesné hlavičce opět prosadil protivník a dostal se do vedení - 2:3. V té době se už na hřišti pěkně jiskřilo, fauly létaly na obou stranách a sudí měl sotva zápas pod kontrolou. My jsme ovšem chtěli doma získat alespoň bod, a tak se David Hemr vysunul z pozice stopera do útoku. Účinek to přineslo, více jsme drželi na hrotu míč a byli aktivnější. A také jsme vyrovnali, Kuba Vancl byl ve vápně podražen a nařízenou penaltu proměnil novic Jarda Hruška - 3:3. Bod by oba týmy braly, a tak se zbytek zápasu spíše dohrával. Jenže pět minut před koncem hostující hráč napřáhl z dálky, skákající míč podletěl pod padajícím Lukášem Kořínkem a bylo rozhodnuto - 3:4. Do konce utkání jsme se již na vyrovnán nezmohli.

Sestava
Kořínek - Hemr© - M. Vancl ml., Jíša, Kolouch - J. Vancl., Mich. Horák, Vokoun, Hruška (85. Hudeček) - Emmer, Došek (55. Kratochvíl)

Na lavičce
M. Šimek, Justa

Branky
2x Mich. Horák (1x z PK), Hruška z PK

ŽK
Jíša, Kořínek, Kolouch, Hruška

ČK
M. Vancl ml.

Podívej se, jak dnešní utkání promluvilo do statistiky hráčů -->zde.