Turnaj mužů v Nové Vsi 26.-27.7.08Z novoveského fotbalu

Víkend plný fotbalu má za sebou Nová Ves. K vidění byli pěkné ale i napínavé zápasy a také krásné branky a zákroky golmanů. Vítězství jsme si nakonec připsali my jako domácí celek, takže vše je v pořádku. Musíme ovšem poděkovat zbylým třem zúčastněným týmům za předvedenou a fair hru.

Dynamo Nelahozeves - Bohemians Praha B 0:3 (0:1)
Branky: 12. Rýdl, 49. Vídeňský, 64. Koželuh z PK
Takovým předkrmem samostného turnaje bylo sobotní dopolední přátelské utkání výše dvou zmíněných celků. Fotbalisti z Prahy si s nedalekým Dynamem lehce poradili a přesvědčivě vyhráli 3:0. Svého soupeře předčili hlavně fyzicky, protože o poločase mohli vystřídali celou jedenáctku, narozdíl od Nelahozevse, která měla k dispozici pouze 13 hráčů. Více o zápase zde.

Turnaj
1.semifinále: Sokol Jeviněves - Sokol Sazená 2:1 na penalty (0:1)
K prvnímu utkání nastoupila dvě vyrovnaná mužstva. Sazená šla první do vedení, když ostrý centr dotlačil do brány s pomocí jeviněvského hráče Karel Drahňák. Jeviněves se dlouho snažila vyrovnat, vyšlo jí to až chvíli před koncem. Do prázdné brány doklepával Honza Šelicha. Po 90 minutách bylo skóre nerozhodné, tak přišli na řadu pokutové kopy. V nich byli uspěšnější "Veverky" i za pomocí vypůjčeného brankaře Pavla Kocourka.

2.semifinále: Sokol Nová Ves - "Podřípan Kostomlaty" 7:6 na penalty (2:5)
Branky: 4x Došek, Jansa, Mar. Horák
Sestava: M. Šimek - Hemr© - Kratochvíl, Mar. Horák, Kolouch - J. Vancl, Jansa, Mich. Horák, Brejša ml. - Emmer, Došek
Střídali: Hudeček, Janovský
Kostomlaty vedené kapitánem Zdeňkem Kořínkem z brány nepřijeli se svým tradičním hráčským kádrem. Za hosty hráli pouze dva kostomlačtí, jinak zbytek mužstva tvořili dorostenci z divizních týmů. To nás velmi překvapilo a v poločase jsme prohrávali už 2:5. Hosté rychle kombinovali, což nám dělalo velké problémy a lehce se tak dostávali do šancí. Ve druhém poločase jsme však dokázali téměř neuveřitelné a výborným fotbalem jsme došli k remíze 6:6. Došlo tedy na penalty, které jsme vyhráli 5:4. Z desítky se trefili postupně Petr Jansa, Martin Horák, Michal Horák, Jarda Emmer, David Hemr. Jeden pokus chytil M. Šimek.

O 3.místo: Sokol Sazená - "Podřípan Kostomlaty" 4:0 (0:0)
Souboj o třetí místo byl v režii jen jednoho celku. Kostomlaty přijely opět s dorostenci, ale tentokrát ne tak dobrými s jakými hráli proti nám. V celém utkání byla Sazená lepší, čekalo se jen kdy vstřelí úvodní branku. Tu dala až v druhé půli zásluhou Petra Knoflíčka. Do konce pak přidala ještě tři zaslouženě zvítězila.

Finále Sokol Nová Ves - Sokol Jeviněves 5:2 (4:1)
Branky: 3x Došek, Brejša ml., Mich. Hor